Fr 11.08.2023 | |||||||
20:15 | FC Rüti GL 1 (5.) | - | FC Münchwilen 1 (3.) | n.E. | 8 | : | 7 |
Sa 12.08.2023 | |||||||
16:00 | FC Weinfelden-Bürglen 1 (3.) | - | FC Wängi 1 (3.) | 2 | : | 3 | |
16:00 | FC Bonaduz 1 (4.) | - | FC Celerina 1 Grp. (4.) | 3 | : | 1 | |
17:00 | FC Niederwil 1 (3.) | - | SC Berg 1 (3.) | 0 | : | 2 | |
17:00 | FC Lenzerheide Valbella 1 (4.) | - | FC Flums 1 (3.) | n.E. | 5 | : | 6 |
17:00 | FC Untervaz 1 (4.) | - | FC Speicher 1 Grp. (4.) | 3 | : | 0 | |
17:00 | FC Kosova 19 1 (4.) | - | FC Neckertal-Degersheim 1 (3.) | Forfait | 0 | : | 3 |
17:00 | SC Aadorf 1 (3.) | - | FC Besa 1 (3.) | 0 | : | 3 | |
17:00 | FC Wil 1900 1 (3.) | - | FC Münsterlingen 1 (3.) | 4 | : | 2 | |
17:00 | FC Schwanden 1 (5.) | - | FC Appenzell 1 (3.) | Forfait | 0 | : | 3 |
17:30 | FC Rheineck 1 (4.) | - | FC Staad 1 (3.) | Forfait | 0 | : | 3 |
18:00 | FC Haag 1 (4.) | - | FC Niederstetten 1 (4.) | 3 | : | 1 | |
18:00 | FC Sevelen 1 (4.) | - | FC Heiden 1 (4.) | 1 | : | 0 | |
18:00 | FC Pfyn 1 (4.) | - | FC Schmerikon 1 (3.) | 3 | : | 0 | |
18:00 | US Schluein Ilanz 1 Grp. (3.) | - | FC Neukirch-Egnach 1 (3.) | 5 | : | 3 | |
18:00 | KF Labinoti 1 (4.) | - | FC Sargans 1 (3.) | 2 | : | 1 | |
18:00 | FC Ebnat-Kappel 1 (4.) | - | FC Grabs 1 (4.) | 3 | : | 1 | |
18:00 | FC Dussnang 1 (3.) | - | FC Diepoldsau-Schmitter 1 (3.) | n.E. | 5 | : | 4 |
18:30 | FC Steckborn 1 (4.) | - | FC Sirnach 1 (3.) | 0 | : | 1 | |
19:00 | FC Waldkirch-Bernhardzell 1997 1 (5.) | - | FC Trübbach 1 (4.) | 8 | : | 1 | |
So 13.08.2023 | |||||||
12:00 | FC Sarajevo 92 1 (4.) | - | FC Rüthi 1 (3.) | 4 | : | 2 | |
12:00 | FC Rotmonten SG 1 (4.) | - | FC Thusis/Cazis 1 (4.) | 10 | : | 1 | |
13:00 | FC Wagen 1 (4.) | - | FC Gams 1 (3.) | n.E. | 7 | : | 6 |
14:00 | FC Walenstadt 1 (4.) | - | FC St. Margrethen 1 (3.) | n.E. | 5 | : | 4 |
16:00 | FC Taminatal 1 (5.) | - | FC Landquart 1 (3.) | 1 | : | 7 | |
16:00 | FC Davos 1 (4.) | - | FC Glarus 1 (3.) | 0 | : | 5 | |
16:00 | FC Netstal 1 (4.) | - | FC Kirchberg 1 (3.) | 2 | : | 1 | |
17:00 | CB Laax 1 (5.) | - | FC St.Otmar 1a (4.) | 0 | : | 5 | |
Di 15.08.2023 | |||||||
20:00 | FC Teufen 1 (3.) | - | FC Bad Ragaz 1 (3.) | n.E. | 6 | : | 5 |
20:15 | FC Fortuna SG 1 (4.) | - | FC Rebstein 1 (3.) | n.E. | 5 | : | 6 |
20:15 | FC Bühler 1 (5.) | - | FC Urnäsch 1 (4.) | 1 | : | 4 | |
Mi 16.08.2023 | |||||||
20:15 | SC Hota St.Gallen 1 (5.) | - | FC Zuzwil 1 (3.) | 0 | : | 8 |
Start 1/32 Final – Schweizer Cup – 3.-5. Liga